Wiadomości

Piękniejsza twarz dla Portu Gdańsk

Gdańskie okno na świat, czyli port, ma być nie tylko nowoczesny, ale także uporządkowany, i estetyczny. Już 7 lipca dowiemy się, co zaproponowali studenci architektury, by właśnie takim się stał.Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA przygotował koncepcję "Estetyzacji Portu Gdańsk", która zakłada uporządkowanie nabrzeży i zagospodarowanie wolnych przestrzeni z

Gdańskie okno na świat, czyli port, ma być nie tylko nowoczesny, ale także uporządkowany, i estetyczny. Już 7 lipca dowiemy się, co zaproponowali studenci architektury, by właśnie takim się stał.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA przygotował koncepcję “Estetyzacji Portu Gdańsk”, która zakłada uporządkowanie nabrzeży i zagospodarowanie wolnych przestrzeni z uwzględnieniem praw środowiska naturalnego. Industrialny zarys portu będzie więc stopniowo ustępował barwom i kształtom wyzwalającym pozytywne emocje, czerpiącym z naturalnego uroku krajobrazu. 

O pomoc w realizacji koncepcji Zarząd MPG zwrócił się do środowiska akademickiego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych oraz Wydziału Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej.

Uporządkowaniem i estetyzacją obszernego terenu portu zajęło się 14 grup studenckich działających pod okiem opiekunów naukowych. Zanim uczestnicy konkursu przystąpili do pracy nad koncepcjami odbyli rejs po porcie i przygotowali wspólnie makietę terenu objętego opracowaniem w skali 1:2000. Rejs odbył się pod koniec kwietnia 2014, w maju na PG przeprowadzono warsztaty dla konkursowiczów, a już pod koniec czerwca zespoły zaprezentowały swoje prace przed komisją konkursową złożoną z reprezentantów: ZMPG SA, miasta Gdańska, PG, ASP, SSW. Przyszedł czas na przyznanie nagród – pula wynosi 14 tys. zł.

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy projekt opracowany w ramach studium poświęconego “Estetyzacji Portu w Gdańsku” odbędzie się 7 lipca 2014 r. w godz. 12-14 w budynku Terminalu Pasażerskiego Westerplatte MPG przy ul. Sucharskiego 70 (tuż przy wjeździe na półwysep Westerplatte).


dostarczył infoWire.pl

Ĺšródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Serinus: potencjalne pokłady gazu w siedmiu strefach rumuńskiego odwiertu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy