Zwierzęta

Kura i kogut

Kury i indyki są na całym świecie zwierzętami gospodarskimi. Ich krewniacy to ptaki dzikie. Zwierzęta te zostały udomowione przez człowieka 4 tysiące lat temu. Kury i indyki mogą latać na krótkich dystansach, jednak zwykle wolą chodzić lub biegać.

Kury w zagrodzie wiejskiej żywią się nasionami i małymi owadami. Małym kurczakom sieka się do jedzenia różne rzeczy, w tym nawet jajko. Kury wydziobują z gleby zasiane ziarna, dlatego też, trzeba pilnować upraw.

Na dużych farmach kursy są trzymane w małych klatkach i są żywione specjalną karmą. Może być to karma zła, ze sterydami, aby kurczaki szybko urosły i bay je można było szybko zabić i zjeść. Często ludzie protestują przeciwko takiemu traktowaniu zwierząt. Zwykle są to te osoby, które zwierząt nie jedzą, lub te, które jedzą zwierzęta, ale tylko chowane w dobrych warunkach.

Samce zwane kogutami, mają na głowach duże grzebienie i krezy długopióre wokół szyi. Często głośno pieją, zwłaszcza świcie. Znane jest powiedzenie: wstać o pianiu koguta, co oznacza, ze dana osoba wstała tak wcześnie rano, kiedy piał kogut.

Samice są drobniejsze i upierzenie mają mniej kolorowe niż koguty. Są hodowane ze względu na mięso oraz jaja.
mks

hastagi na stronie:

#szkic koguta #rysunek kury #pianie koguta mp3 #czym żywi się kura #alegro kury #pianie koguta chomikuj #co jedzą kury #alegro kury ozdobne #co jedzą małe kurczaki #rysunek koguta

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Free   #News   #Standard   #Test   #bag   #combat   #consequence   #decline   #discharge   #drop   #handout