Koty Zwierzęta domowe

Kot domowy

Koty, kotki, koteczki. A wszystkie one wywodzą się od kotów dzikich. Zostały po raz pierwszy oswojone 4 tysiące lat temu,a stało się to w starożytnym Egipcie. Pomimo tego, ze koty domowe żywione są przez człowieka, to jednak pozostał im po przodkach instynkt myśliwski.

Mają tak samo ostre żeby i pazury oraz oczy, które widzą nawet w ciemnościach. Obecnie istnieje ponad 40 ras kotów. Niektóre, np. kot syjamski, mają krótką sierść. Inne, jak perskie, długa sierść.

Koty są dobrymi zwierzętami domowymi, są bowiem czyste, spokojne i przyjazne. Jednak mogą być zupełnie niezależne. Znamy to powiedzenie, ze każdy kot chodzi własnymi drogami. Jednak i tak koty potrzebują troskliwej opieki człowieka.

Małe kotki, kociątka, mogą być tresowane. Trzeba uczyć je dobrego zachowania w domu. Jeśli przebywają jakoś czas z mamą kotką, dobrze wychowana, ona uczy je załatwiać się na zewnątrz domu lub do kuwety. Kontakt z człowiekiem, zwłaszcza głaskanie, sprawia im wielka przyjemność.

Dziki kot afrykański jest prawdopodobnie głównym przodkiem kota domowego. Jednak inne koty dzikie tez zostały oswojone przez człowieka. Dziki kot afrykański jest bardzo podobny do domowego, ale trochę większy. Ma grubsze futro, a pręgowanie bardziej wyraźne. Ludzie uwielbiają koty. Niektórzy trzymają je w domach, inni w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak stajnie, czy stodoły. Niektórzy ludzie trzymają kota po to, aby łapał myszy – tak dzieje się zwłaszcza na wski, gdzie ludzie mają pola i spichlerze z ziarnami. W wielu domach na wsiach i w miastach koty są traktowane jak zwierzątka domowe, jako maskotki, o które się bardzo dba, kupuje najlepsze kocie jedzenie i głaska, kiedy to tylko możliwe.
mks

hastagi na stronie:

#koty domowe #co je kot domowy #duĹźy kot domowy #wielki kot domowy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy