Zwierzęta Zwierzęta domowe

Kąpiel szynszyla

Kupując klatkę dla szynszyla, może nie być w niej dodatkowych elementów, na przykład pojemnika do kąpieli szynszyla. Szynszyle korzystają z piasku, aby się kąpać. Nie cierpią wody, a kąpiel ich wygląda w ten sposób, ze tarzają się w piasku. Dlatego też, jeśli zaczynamy hodować szynszyla, możemy nie wiedzieć o tym, że kąpiel szynszyla jest nie w wodzie, lecz w piasku.

Szynszyle nie potrzebują do codziennej kąpieli piasku, ponieważ umycie buzi łapkami jest u nich na porządku dziennym. Piasku do kąpieli dajemy szynszylowi co jakiś czas. Piasku nie wsypujemy wprost do klatki, ale do osobnego pojemniczka. Pojemniczek nie musi być zbyt duży, jednak też nie może być za mały. Szynszyla musi się do niego zmieścić.

Kąpiel urządzamy np. raz w tygodniu. Szynszyla podczas kąpieli wygląda słodko. Tarza się na plecach, a raczej na grzbiecie. Szynszyla niekoniecznie musi wejść od razu do pojemnika z piaskiem. Chociaż nasza szynszyla najczęściej wchodzi od razu do swojej wanny i kapie się w niej jak dziecko. Bawi się przy tym, tarza się w piachu i wygląda na to, że jest szczęśliwy w czasie tej kąpieli.
mks

hastagi na stronie:

#szynszyle wikipedia #szynszyl wikipedia #co jedzą szynszyle #szynszyl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Enlarge   #achievement   #desire   #dog training   #dogs   #essence   #german shepherds   #household   #instance   #instinct   #leader of the pack