Gołębie Karmienie gołębi

Jak żywić gołębie?

Co jedzą gołębie, i jak je trzeba odżywiać, aby były zdrowe i piękne? Kiedy karmimy gołębie, dostają one to, czego im potrzeba, czyli białko, tłuszcze, węglowodany, składniki mineralne i witaminy.

Gołębie trzeba karmić zawsze o tych samych porach, regularnie. Ma to wielkie znaczenie, ponieważ wpływa na procesy trawienia. Gołębie trzeba karmić trzy razy dziennie.

pigeons.jpg

Pamiętajmy przy tym, że gołębie mają różne zapotrzebowanie na pokarm, zależne od czasu np. w czasie lęgu jest ono większe niż wtedy, kiedy gołąb wysiaduje jaja. W czasie lotów gołąb też ma większe zapotrzebowanie na pokarm czy jakieś składniki pokarmu, niż w zimie. Powinniśmy być więc wrażliwi na to, czego potrzebuje gołąb w danym czasie i podsypywać mu do jedzenia pokarm, który zawiera składniki.

Można kupować im gotowe mieszanki, które są opisane i możemy dozować każdy składnik osobno. Zwykle jednak karma jest przygotowana tak, że dla każdego okresu jest inna i zawiera potrzebne składniki. Zatem, kupując pokarm dla gołębi, możemy sugerować się porą.

Gotowe mieszanki mogą być dobre, ponieważ zawierają zwykle wszystkie składniki potrzebne gołębiom.

hastagi na stronie:

#co jedzą gołębie #co je gołąb #gołębie pocztowe wikipedia #gołębie wikipedia #czym karmić gołębie #co jedza golebie #Gołąb co je #alegro golebie #golebie alegro #allegrogolebiepocztowe

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


One thought on “Jak żywić gołębie?

Comments are closed.