Pies

Czym karmić psa?

O karmieniu psa jest wiele teorii. Niektóre z nich są dziwaczne, w innych zaś jest wiele racji. Prawda jednak jest to, że najczęściej nasi domowe pupile są karmieni po prostu karmą kupioną w sklepie. Niewielu gotuje psu ryż z mięsem, mięso, makaron – o, a tego to w niewielkich ilościach, bo za dużo też nie można. Tak więc nasz pupil, nasz piesek, je karmę ze sklepu.

Słyszałam kiedyś, jak osoba zajmująca się psami i prowadząca schronisko powiedziała, żeby nie kupować psu karmy w hipermarkecie, ale w innym sklepie. Nie wiem, czym różni się karma kupiona w innym sklepie, niż ten z jedzeniem dla zwierząt, poza ceną. Skoro jest porządnie zapakowana, z tej samej fabryki, ta sama marka, jaką kupilibyśmy w tamtym sklepie, to dlaczego nie? Może raczej chodziło jej o to, aby kupować psu jedzenie markowe?

Najrozsądniej jednak kierować się zdrowym rozumem. Jakie kupić psu jedzenie, jeśli samemu nie ma się co włożyć do garnka? Ceny w Polsce rosną, i ceny jedzenia osiągnęły już szczyty możliwości. Chcąc dbać o zwierzątko, staramy się kupować mu jak najlepszy pokarm. Zwracajmy jednak uwagę na to, czy dane jedzenie służy mi, czy nie szkodzi. Są bowiem takie karmy, które mogą naprawdę szkodzić. Nasz pies, kiedy jadł karmę jakąś podrzędną, niezbyt znaną, wymiotował. Jeszcze u człowieka mogłaby to być autosugestia. Jednak u psa takowej nie można wywołać. Pies nie rozumie reklam, zwłaszcza, jeśli mieszka w domu, w którym nie ma telewizora :-). kiedy zmieniliśmy mu karmę, przeszło mu. Zatem, karma ma wpływ na zwierzę, i nie ma cudów: nie wszystkie są takie same. Podobnie jak jedzenie dla ludzi. Jedno jest takie, drugie siakie.

Czym nie karmić psa? Otóż, wśród rzeczy, a raczej jedzenia, jakiego pies jeść nie powinien, były np. drobne kostki z kurczaka – a to dlatego, że taka kostka może mu utknąć w gardle. Już lepiej, aby jadł wielką kość i gryzł ja sobie po swojemu. Ostrożnym być należy także z rybami – są w nich ości.

Pies nie powinien jeść surowego mięsa – bezpieczniej mu je ugotować. Pilnujmy, aby nie jadł żadnej padliny. Psa nie karmimy też czekolada, ciastkami, i w ogóle, żadnymi słodyczami. Dajemy mu za to różnego rodzaju smakołyki dla psów, które można kupić w sklepie. Zwykle takie smakołyki zawierają różnego rodzaju dodatki, np. witaminy, mikroelementy, itp. Takie smakołyki można dawać pieskowi. Na pewno będzie z nich zadowolony i ładnie podziękuje, o ile nauczylismy go dziękować.
mks

hastagi na stronie:

#owczarek niemiecki długowłosy żywienie #karmienie owczarka niemieckiego długowłosego #owczarek niemiecki długowłosy karmienie #żywienie owczarka niemieckiego długowłosego #czym karmić szczeniaka owczarka niemieckiego #czym karmić owczarka niemieckiego #seter irlandzki karmienie #czym karmic owczarka niemieckiego #karmienie szczeniaków owczarka niemieckiego

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #badania   #cierpi   #cych   #cym   #kwot   #mog   #oraz   #owieka   #owo   #puj   #ruch