Świnka morska i chomik

Świnki morskie, skoczki pustynne i chomiki są ssakami. Ściślej mówiąc, są gryzoniami,. W stanie dzikim zasiedlają wiele rejonów świata. Dają się z łatwością oswajać. Powinny mieć odpowiedniej wielkości klatkę i codziennie dostawać jedzenie i picie.

Zwierzątka te cieszą się, kiedy człowiek poświęca im uwagę. W Ameryce Południowej ludzie jedli świnki morskie przez około 4 tysiące lat. Dzikie świnki morskie żyją tam jeszcze do dziś na łąkach i pastwiskach.

Świnka morska, żyjąca na wolności, żywi się trawą i innymi roślinami. Jeśli więc podajesz świnkom sucha karmę, musisz dostarczyć im dostatecznie dużo wody. Chomiki żyją samotnie i wychodzą z ukrycia w nocy. W tym czasie jedzą trawę, nasiona i jagody. Chomiki mają duże torby policzkowe, w których przenoszą pokarm do swoich norek.

Skoczki pustynne zaś żyją na skrajach gorących pustyń. Kryją się w norach w czasie dnia. W nocy dopiero z nich wychodzą, aby pożywić się owadami i nasionami. Ich długie tylne nogi i ogony pomagają im skakać po gorącym piasku.

Ludzie hodują w domach świnki morskie i oraz chomiki. Są to jedne z najpopularniejszych zwierzątek domowych trzymanych w klatkach. Chomik i świnka morska to pupile małych dzieci. Zwykle nie trzeba im dużo miejsca, więc w domach, gdzie nie ma miejsca na psa czy kota, zwykle jest w klatce świnka morska lub chomik.

Pamiętajmy jednak, że każde zwierzątko wymaga odpowiedniego miejsca i troski ze strony ludzi. Nawet najmniejsze zwierzę musi mieć zapewnione odpowiednie warunki do życia i do rozwoju. Jeśli mówimy i tych zwierzątkach mieszkających w klatkach, pamiętajmy o tym, że muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki: czyli dobrą wielkość klatki, która nie może być za mała. Musimy też pamiętać o regularnym karmieniu zwierząt oraz o pojeniu ich.
mks

hastagi na stronie:

#chomik domowy wikipedia #świnka morska wikipedia

Authors

Related posts

Top